Sort by

WraithApe has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Requiem for a Vampire

Requiem for a Vampire

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Morgan

Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red River

Red River

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Simon of the Desert

Simon of the Desert

1965
×
★★★
Edit this entry  
16
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Horseman

The Horseman

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomads

Nomads

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nights Before Christmas

The Nights Before Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scavenger

Scavenger

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hosts

Hosts

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Broil

Broil

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of Audrey Earnshaw

The Curse of Audrey Earnshaw

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
For the Sake of Vicious

For the Sake of Vicious

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Heckle

Heckle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Butchers

Butchers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Concrete Plans

Concrete Plans

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Woman of the Photographs

Woman of the Photographs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banishing

The Banishing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stranger

Stranger

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sinners

The Sinners

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Held

Held

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rose

Rose

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Genus Pan

Genus Pan

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Ten Minutes to Midnight

Ten Minutes to Midnight

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triggered

Triggered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chess of the Wind

Chess of the Wind

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Siberia

Siberia

2020
×
★½
Read the review Edit this entry