Sort by

wren has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Pride, Prejudice and Mistletoe

Pride, Prejudice and Mistletoe

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Dashing Home for Christmas

Dashing Home for Christmas

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Epic

Epic

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: Home Makeover

Minions: Home Makeover

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Home

Home

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dear Eleanor

Dear Eleanor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Super Monsters Save Halloween

Super Monsters Save Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★½
Edit this entry