• Kate

  • Cinderella

  • Malignant

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Raging Fire

  • Respect

  • Free Guy

  • Vivo

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Flag Day

  • Stillwater

  • Val

    ★★★

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • Settlers

  • Together

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • 12 Mighty Orphans

    ★★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Here Today

  • Those Who Wish Me Dead

  • Cliff Walkers

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Shoplifters of the World

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Swan Song

  • Nobody

    ★★★

  • Lily Topples The World

  • Gaia

    ★★★★

  • The Meaning of Hitler

  • Long Weekend

  • Boogie

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

  • Chaos Walking

  • Tom & Jerry

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Land

  • Ma Belle, My Beauty

  • Sabaya

  • Ailey

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★★