• Prey

    ★★★★★

  • Carter

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Black Bird

    ★★★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Unhuman

    ★★★½

  • Interceptor

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Last Seen Alive

    ★★★

  • Firestarter

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Black Site

    ★★½

  • Memory

    ★★★½

  • Unplugging

    ★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Black Crab

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Dog

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Ray Donovan: The Movie

    ★★★

  • Brazen

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★½

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Castle Falls

    ★★½

  • A Christmas Witness

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • A Kiss Before Christmas

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

    ★★½

  • Next Stop, Christmas

    ★★★

  • One Shot

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Seed

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Most Dangerous Game

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Zone 414

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★★½