parker has logged 32 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Storks

Storks

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry