• The Gray Man

    ★★

  • Broker

    ★★★

  • Rubbers

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Nonsense

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • I Need a Ride

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Azul la mancha

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Interrupted.

  • Toilet Tax

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½