Sort by
  • Short Cuts

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • Man with a Movie Camera

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Aparajito - The Undefeated

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • Zola

    ★★½

  • L'Atalante

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • After Life

    ★★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • All About Eve

    ★★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★½

  • Mirror

    ★★★★½

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★