• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Cheaper by the Dozen

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Wonderful Winter of Mickey Mouse

    ★★½

  • Dog

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ½

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ½

  • Li

    ★★★½

  • Eternals

    ½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Attica

    ★★★½

  • The Lost Daughter

  • Procession

    ★★★½

  • Dune

  • Spencer

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

  • Dug Days

    ★★★★

  • Nona

    ★★★½

  • Twenty Something

  • Candyman

  • Rosebud Baker: Whiskey Fists

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • Free Guy

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Trollhunters: Rise of the Titans