William has logged 171 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maria Bamford: The Special Special Special!

Maria Bamford: The Special Special Special!

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pete Holmes: Dirty Clean

Pete Holmes: Dirty Clean

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
George Carlin: You Are All Diseased

George Carlin: You Are All Diseased

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nate Bargatze: Full Time Magic

Nate Bargatze: Full Time Magic

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kathleen Madigan: Gone Madigan

Kathleen Madigan: Gone Madigan

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Kathleen Madigan: Bothering Jesus

Kathleen Madigan: Bothering Jesus

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Natasha Leggero: Live at Bimbo's

Natasha Leggero: Live at Bimbo's

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Patton Oswalt: Finest Hour

Patton Oswalt: Finest Hour

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bill Burr: Why Do I Do This?

Bill Burr: Why Do I Do This?

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wanda Sykes: What Happened… Ms. Sykes?

Wanda Sykes: What Happened… Ms. Sykes?

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pete Holmes: Nice Try, the Devil!

Pete Holmes: Nice Try, the Devil!

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Morgan Murphy: Irish Goodbye

Morgan Murphy: Irish Goodbye

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Janeane Garofalo: If You Will

Janeane Garofalo: If You Will

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Whitney Cummings: I Love You

Whitney Cummings: I Love You

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cameron Esposito: Marriage Material

Cameron Esposito: Marriage Material

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patton Oswalt: Tragedy Plus Comedy Equals Time

Patton Oswalt: Tragedy Plus Comedy Equals Time

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cameron Esposito: Rape Jokes

Cameron Esposito: Rape Jokes

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nikki Glaser: Perfect

Nikki Glaser: Perfect

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry  
23
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
22
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
Read the review Edit this entry  
22
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry