Sort by

William has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★½
Edit this entry  
29
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★½
Edit this entry  
27
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Multi-Facial

Multi-Facial

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry