Sort by

seda has logged 148 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
30
Happiness

Happiness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reply 1988

Reply 1988

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
27
Mermaid

Mermaid

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Firebird

Firebird

2014
×
Edit this entry  
26
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theory of Love

Theory of Love

2019
×
★★
Edit this entry  
23
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
Edit this entry  
22
One Ordinary Day

One Ordinary Day

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Listen to Me

Listen to Me

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
08
Love At Least

Love At Least

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
Edit this entry  
06
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
06
Josee, the Tiger and the Fish

Josee, the Tiger and the Fish

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
Edit this entry  
04
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
03
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

Cherry Magic! Thirty Years of Virginity Can Make You a Wizard?!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Longer Heroine

No Longer Heroine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Hiiragi's Homeroom

Mr. Hiiragi's Homeroom

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
My Love Mix-Up!

My Love Mix-Up!

2021
×
Edit this entry  
19
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suzaku

Suzaku

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Thunder

Thunder

1982
×
Edit this entry  
11
Ghost

Ghost

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry