• Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

    ★★½

  • Locus Suspectus

    ★★★½

  • Roland Barthes: 21st Century Mythologies

    ★★½

  • Sisters with Transistors

    ★★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • The Lonedale Operator

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ½

  • Nimic

    ★★★

  • Krabi, 2562

    ★★★★

  • Ghost Strata

    ★★★★½

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Trees Down Here

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Black Panther

  • I Am Not Your Negro

  • Experimenter

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

  • Meru

    ★★★½

  • The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

  • Bastards

    ★★★½

  • Sightseers

    ★★

  • Tropicália

    ★★★★

  • Lawrence of Belgravia

    ★★★★

  • Barbara

    ★★★★

  • Children of the Revolution

    ★★½

  • Cave of Forgotten Dreams

  • Certified Copy

    ★★★★★

  • White Material

    ★★★★

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★★½

  • Claustrophobia

    ★★★½

  • Dust

    ★★★★½

  • Grizzly Man

    ★★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★½

  • The Fast and the Furious

    ★★

  • My Best Fiend

  • Jackie Brown

  • Face/Off

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★★★

  • Supermarket Woman

    ★★★★½

  • Vive L'Amour

    ★★★★

  • The Last Seduction

    ★★

  • Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

    ★★★★

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • Until the End of the World

  • Point Break

    ★★★★½

  • Days of Being Wild

    ★★★★

  • The Sheltering Sky

    ★★★

  • Road House

    ★★★★

  • The Lair of the White Worm

    ★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★½

  • The Way Things Go

    ★★★★★

  • A Zed & Two Noughts

  • After Hours

    ★★★★

  • National Lampoon's European Vacation

  • Insignificance

  • Tokyo-Ga

  • Body Double

    ★★★½

  • Paris, Texas

  • Eureka

  • The Beautiful Prisoner

    ★★★½

  • Sans Soleil

    ★★★★★

  • The Year of Living Dangerously

    ★★★

  • Fitzcarraldo

    ★★★★★