• Dug Days

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Lamp II

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Golden Hour: Making of Days of Thunder

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Lamp

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • The Irishman: In Conversation

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Little Mermaid Live!

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★