Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bait

Bait

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of Bricks

House of Bricks

×
★★★★
Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Greed

Greed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry