• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Light by Chance

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Throat Notes

    ★★★½

  • The Clockwork Elves

    ★★★½

  • The Unknown

    ★★★½

  • Sock Six

    ★★★

  • OPAL

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Matthew Bourne's The Red Shoes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★½

  • Point and Line to Plane

    ★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Athlete A

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Kiosk

    ★★★★

  • Moonsong

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Stump the Guesser

    ★★

  • Los conductos

    ★★½

  • South

    ★★★

  • Sungazer

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Faith

    ★★★½

  • Prince Andrew and the Epstein Scandal - Newsnight Interview

  • The Fall

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Fantastic Fungi

  • A Trip to the Seaside

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Bird Island

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Krabi, 2562

    ★★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • Ghost Strata

    ★★★½

  • My Favourite Memory

  • Cemetery

    ★★★

  • The Whalebone Box

    ★★½

  • Nova Lituania

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Olla

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • Gemusetto Machu Picchu

    ★★★½