Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crisis

Crisis

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Elder

The Elder

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★½
Edit this entry  
24
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
★★★
Edit this entry  
24
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
19
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Looking for Richard

Looking for Richard

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★½
Edit this entry