Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Cliff

Red Cliff

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mirage

Mirage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry