• Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Master

  • Fresh

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • No Time to Die

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • Titane

    ★★★★★

  • The Innocents

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Azul la mancha

    ★★★★

  • A Novata

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Tokyo Revengers

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★