• Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Plan B

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • 365 Days

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

  • Killer Sofa

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★