Sort by

Robert Wyatt Duncan has logged 191 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read prior review Edit this entry  
19
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
16
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
Edit this entry  
04
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read prior review Edit this entry  
03
Annabelle's Wish

Annabelle's Wish

1997
×
Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Edit this entry  
28
Home By Christmas

Home By Christmas

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Movie Christmas

A Christmas Movie Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
Edit this entry  
24
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candy Coated Christmas

Candy Coated Christmas

2021
×
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
A Sweet Christmas Romance

A Sweet Christmas Romance

2019
×
Edit this entry  
13
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read prior review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Munsters' Revenge

The Munsters' Revenge

1981
×
Edit this entry  
18
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Edit this entry  
15
Possum

Possum

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry