Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • One Piece Film Red

    ★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Stay Awake

  • Death on the Nile

    ½

  • The Requin

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • CODA

    ★★★

  • Hammer Down

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Feels Good Man

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½