Sort by
  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Bloodhounds

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Kill Boksoon

    ★★

  • You People

    ★★

  • UFO Sweden

    ★★★

  • Project Wolf Hunting

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • Blonde

    ★★

  • Bones and All

    ★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Warriors of Future

    ★★

  • Prey

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Close

    ★★★½

  • Broker

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Incantation

    ★★

  • X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Bubble

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • Bamse and the Volcano Island

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • Encanto

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • Wyrmwood: Apocalypse

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Star Wars: Visions – Akakiri

    ★★★

  • Star Wars: Visions – Lop & Ochō

    ★★½

  • Star Wars: Visions – The Elder

    ★★★

  • Star Wars: Visions – T0-B1

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – The Ninth Jedi

    ★★★

  • Star Wars: Visions – The Village Bride

    ★★

  • Star Wars: Visions – The Twins

    ★★★

  • Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • Star Wars: Visions – The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Happening

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Bull

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Raging Fire

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Belle

    ★★★