Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Boudu Saved from Drowning

Boudu Saved from Drowning

1932
×
★★
Edit this entry  
24
Even Mice Belong in Heaven

Even Mice Belong in Heaven

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Come True

Come True

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Here Comes Mr. Jordan

Here Comes Mr. Jordan

1941
×
★★★
Edit this entry  
30
Scheme Birds

Scheme Birds

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★
Edit this entry  
18
Cisco Pike

Cisco Pike

1972
×
★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Mr. Vampire III

Mr. Vampire III

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Edge

Edge

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Still Life

Still Life

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Loulou

Loulou

1980
×
★★
Edit this entry  
22
The Reckless Moment

The Reckless Moment

1949
×
★★
Edit this entry  
20
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Son

The Son

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★
Edit this entry  
18
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★
Edit this entry  
09
HYDRA

HYDRA

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★
Edit this entry  
04
Mimic

Mimic

1997
×
★½
Edit this entry  
04
Storm Over Asia

Storm Over Asia

1928
×
★★★½
Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Sea Fog

Sea Fog

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★½
Edit this entry  
23
Spite Marriage

Spite Marriage

1929
×
★★
Edit this entry  
22
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★
Edit this entry  
20
Maelström

Maelström

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Blame!

Blame!

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Miyamoto

Miyamoto

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Edit this entry  
08
The Loneliness of the Long Distance Runner

The Loneliness of the Long Distance Runner

1962
×
★★★
Edit this entry