Sort by

wyldmammoth has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Waves

Waves

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Samsara

Samsara

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Mardock Scramble: The Third Exhaust

Mardock Scramble: The Third Exhaust

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
Mardock Scramble: The Second Combustion

Mardock Scramble: The Second Combustion

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Mardock Scramble: The First Compression

Mardock Scramble: The First Compression

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
13 Steps of Maki: The Young Aristocrats

13 Steps of Maki: The Young Aristocrats

1975
×
★★
Edit this entry  
13
Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cencoroll Connect

Cencoroll Connect

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★
Edit this entry  
01
The Burglars

The Burglars

1971
×
★★
Edit this entry