• Licorice Pizza

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • News of the World

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Reconcile

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Delivered

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Playdate With Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Fall

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½