Wyatt has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Edit this entry  
28
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chafed Elbows

Chafed Elbows

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Edit this entry  
26
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Spider Pit Sequence

The Lost Spider Pit Sequence

2005
×
Edit this entry  
25
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
25
Untitled: New Blue

Untitled: New Blue

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Couch

Couch

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
Edit this entry  
23
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Logorama

Logorama

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry