Wyatt has logged 27 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Savage Sisters

Savage Sisters

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fifth Floor

The Fifth Floor

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday

Friday

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry