• Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Northman

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★½

  • I Love You, I Hate You

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Showtrial

    ★★★★

  • Ear for Eye

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Blair and Brown: The New Labour Revolution

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • 9/21/21

  • Help

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • You Heat Me Up, You Cool Me Down

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Vigil

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The North Water

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Loki

  • Time

    ★★★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★½

  • Play It Safe

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie