Sort by

Warren has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
King Krule: Live on the Moon

King Krule: Live on the Moon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mother and Son

Mother and Son

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Trypps #7 (Badlands)

Trypps #7 (Badlands)

2010
×
Edit this entry  
29
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Destroying Angel

Destroying Angel

1969
×
Edit this entry  
22
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
22
Strangulation Blues

Strangulation Blues

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★½
Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Edit this entry  
17
Portrait of a Lazy Woman

Portrait of a Lazy Woman

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2019
×
Edit this entry  
16
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Single Beds

Two Single Beds

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bye Bye Blondie

Bye Bye Blondie

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★½
Edit this entry  
09
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trick or Truth

Trick or Truth

2014
×
Edit this entry  
03
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry