• Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • My Father's Violin

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

  • Robin Robin

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★½

  • Maid

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Attica

    ★★★★½

  • Lead Me Home

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • Naomi Osaka

  • The Windshield Wiper

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bestia

  • Ascension

    ★★½

  • The Queen of Basketball

  • Three Songs for Benazir

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Mum Is Pouring Rain

  • Flowing Home

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Writing with Fire

    ★★★½

  • Affairs of the Art

  • Flee

    ★★★★