Sort by

Inês ☕️ has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Edit this entry  
25
Angela's Christmas Wish

Angela's Christmas Wish

2020
×
Edit this entry  
25
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
19
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
15
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sissi: The Fateful Years of an Empress

Sissi: The Fateful Years of an Empress

1957
×
★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
I Miss You

I Miss You

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
Edit this entry  
10
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★
Edit this entry  
05
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Martha

Martha

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Palombella Rossa

Palombella Rossa

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★½
Edit this entry  
01
American Pie

American Pie

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Number 23

The Number 23

2007
×
★½
Edit this entry  
01
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Edit this entry  
31
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Maid

Maid

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Kiri-Kis

Kiri-Kis

1907
×
Edit this entry  
25
Two Bagatelles

Two Bagatelles

1953
×
Edit this entry  
25
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
20
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry