Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
RV

RV

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil's Hand

The Devil's Hand

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Me Again

Me Again

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry