Sort by

Max has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
takt op.Destiny

takt op.Destiny

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Mieruko-chan

Mieruko-chan

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
Edit this entry  
15
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cowboy Bebop, Session XX: Mish-Mash Blues

Cowboy Bebop, Session XX: Mish-Mash Blues

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Massara

Massara

2021
×
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Genius Party

Genius Party

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Memories

Memories

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Name

My Name

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fena: Pirate Princess

Fena: Pirate Princess

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Firestorm

Firestorm

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Robot Carnival

Robot Carnival

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Flu

The Flu

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Protégé

Protégé

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Idaten Deities Know Only Peace

The Idaten Deities Know Only Peace

2021
×
★★★
Edit this entry