Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Veteran

Veteran

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Berlin File

The Berlin File

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

The Fable: The Killer Who Doesn't Kill

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
China Moon

China Moon

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Beat the High Cost of Living

How to Beat the High Cost of Living

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Edit this entry  
12
TINA

TINA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disney Presents Goofy in How to Stay at Home

Disney Presents Goofy in How to Stay at Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry