• Dune: Part Two

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Bones

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ok, It's Fine

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★