• Captain Marvel

    ★★★½

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Adrift

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • At First Light

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Saturation

  • Billy Star

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Heartthrob

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • Home Again

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Fear & Shame

    ★★★★★

  • American Made

    ★½

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Power Rangers

    ★½