Sort by

Sahar has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Burn the Stage: The Movie

Burn the Stage: The Movie

2018
×
Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Time I Saw Richard

The Last Time I Saw Richard

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
Edit this entry  
02
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★½
Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Artifact

Artifact

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
14
The Outsider

The Outsider

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry