RSS feed for xavierroy
  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Darbar

  • Dolittle

  • Thambi

    ★★★

  • Bigil

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Comali

    ★½

  • Nerkonda Paarvai

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Game Over

    ★★★½

  • Nenjamundu Nermaiyundu Odu Raja

    ★★

  • Devi 2

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Monster

  • Mr. Local

  • 100

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★½

  • Lucifer

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Close

  • Viswasam

    ★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • 2.0

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Sarkar

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • U Turn

    ★★★

  • King of Thieves

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Kolamavu Kokila

    ★★★★

  • The Death of Superman

    ★★★

  • Siberia

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Tamizh Padam 2

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Tik Tik Tik

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Kaala

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Iruttu Araiyil Murattu Kuthu

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Game Night

  • Annihilation

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Yemaali

  • Black Panther

    ★★★★

  • Bhaagamathie

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Theeran Adhigaaram Ondru

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★★

  • Mersal

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★