• Scream

    ★★★

  • Bidoof's Big Stand

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • You're Watching Video Music Box

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • AEW All Out

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • AEW Revolution

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • High Score

  • Dante: A Replication

  • #Alive

    ★★★½

  • Good Boy

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • New York New York

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Siberia

  • D. Wade: Life Unexpected

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • Time

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • Cats

    ½