RSS feed for Caolan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ida

Ida

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry