Sort by
  • Prey

    ★★★

  • Purple Hearts

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • The 355

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • The Shadow in My Eye

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Plan A

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Great Freedom

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • The Runner

    ★★★★

  • Firebird

    ★★

  • SAS: Red Notice

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Cherry

    ½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984