Sort by

sarah has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Best Man

Best Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hope Gap

Hope Gap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Keeper

The Keeper

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Only You

Only You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The White Princess

The White Princess

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Angel

Angel

2007
×
★★
Edit this entry  
22
The Second

The Second

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Edit this entry  
15
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fatima

Fatima

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Shirley

Shirley

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The Lady Without Camelias

The Lady Without Camelias

1953
×
★★★
Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Edit this entry  
11
Immortals

Immortals

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Dish

The Dish

2000
×
★★½
Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
31
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Silencing

The Silencing

2020
×
Edit this entry  
17
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry