• Black Widow

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★

  • Death to 2020

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Minari

  • Dolittle

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Gone

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Killers Anonymous

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • The Specials

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Late Night

    ★★