your dudeness has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Highway

Highway

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
05
Single By Contract

Single By Contract

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★★
Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry