Sort by

Zay has logged 461 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thirst

Thirst

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nemesis 4: Death Angel

Nemesis 4: Death Angel

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Tidings

Good Tidings

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ugly Sweater Party

Ugly Sweater Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split Second

Split Second

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mikey

Mikey

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night Watchmen

The Night Watchmen

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Honeymoon Phase

The Honeymoon Phase

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Theresa & Allison

Theresa & Allison

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monsters of Man

Monsters of Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Never Died

She Never Died

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry