Sort by

Zay has logged 605 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Children of the Night

Children of the Night

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meander

Meander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Royal Jelly

Royal Jelly

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold Feet

Cold Feet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Refugee

American Refugee

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Adoration

Adoration

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Climate of the Hunter

Climate of the Hunter

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Funeral Home

The Funeral Home

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
#Like

#Like

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Perfect Enemy

A Perfect Enemy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Drive

Night Drive

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strings

The Strings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Morgue

Morgue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Two

Two

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry