alex has logged 57 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Powerpuff Girls Movie

The Powerpuff Girls Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry