• The Northman

  • Hypernormality

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Squid Game

    ★★★½

  • Barbie: Big City, Big Dreams

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

    ★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Catscape

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Letter to the Editor

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • I Am Easy to Find

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½