xenomorphs has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ghost Dance

Ghost Dance

1983
×
Edit this entry  
04
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry