• Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Incantation

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Watcher

    ★★★★½

  • Mega64 Version 4.1 Revengurrection

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Scooby-Doo, Where Are You Now!

  • Fuelled

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

  • The Humans

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Sundown

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Old

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • The Bleepin' Robot Chicken Archie Comics Special

  • Cruella

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Penultimate

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★½

  • Rebecca

    ★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Present

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

  • Robot Chicken's Santa's Dead (Spoiler Alert) Holiday Murder Thing Special

  • Doctor Sleep

    ½

  • White Eye

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½